Stanica za tehnički pregled vozila

• ponedjeljak-petak 7:00 – 18:00
  • subota 7:00-13:00

Rad sa strankama

• ponedjeljak-petak 7:00 – 18:30
  • subota 7:00-12:30

• Tel: (032) 306-988
  • Fax: (032) 338-183
  • Email: stp.vinkovci@gmail.com

TEHNIČKI PREGLED

Redoviti tehnički pregled obavlja se svakih godinu dana prilikom kojeg se provjerava ispravnost vozila, uređaja i opreme. Obavlja se za sva motorna vozila. Ako su vozila nova tehnički pregled vrijedi 24 mjeseca nakon obavljenog 0. tehničkog pregleda.
Za prijavu tehničkog pregleda potrebna je osobna iskaznica vlasnika vozila, knjižica vozila i prometna dozvola. Ukoliko vozilo doveze osoba koja nije vlasnik vozila,obvezna je uz osobnu iskaznicu vlasnika vozila priložiti i vlastiti identifikacijski dokument ( osobna iskaznica ili vozačka dozvola).
Za otvaranje tehničko pregleda motornih vozila u vlasništvu pravnih osoba potrebna je osobna iskaznica osobe koja je dovezla vozilo.
Ukoliko je vozilo u vlasništvu leasinga, također je potrebna osobna iskaznica korisnika tog leasinga. Uz redoviti tehnički pregled vozila, kod nas se obavljaju i preventivni tehnički pregled (vozila autoškola, rent a car vozila, taksi vozila) te izvanredni tehnički pregled (pregled vozila nakon popravka kočnica, pregled vozila nakon oštećenja, pregled vozila nakon isključenja iz prometa,…)

REGISTRACIJA

Produljenje registracije se obavlja nakon izvršenog tehničko pregleda.
Obavlja je vlasnik vozila uz predočenje osobne iskaznice ili druga osoba uz predočenje osobne iskaznice vlasnika vozila i vlastitog dokumenta ( osobna iskaznica, vozačka dozvola).
Prilikom registracije plaća se cestarina i produljenje valjanosti prometne dozvole. Nakon registracije nadzornik lijepi naljepnicu u gornji desni kut vjetrobranskog stakla.
Prva registracija vozila se obavlja u MUP-u. Klijent je obvezan prvo doći u Stanicu za tehnički pregled vozila po dokumentaciju (dokaz o vlasništvu vozila – račun, ovjereni kupoprodajni ugovor,carinsku deklaraciju i slično; dokaz o tehničkoj ispravnosti vozila – zapisnik o obavljenom tehničkom pregledu). Potrebno je ponijeti i osobnu iskaznicu vlasnika,te policu osiguranja.

HOMOLOGACIJA

Ispitivanje i utvrđivanje sukladnosti uređaja bitnih za sigurno i ekološko funkcioniranje vozila prema europskim standardima.
Uz zahtjev za homologaciju potrebno je priložiti dokaz o uplati naknade za pokriće troškova, dokaz o uplati pravne pristojbe i potvrdu proizvođača kojom se dokazuje prema kojim ECE pravilnicima ili EEC smjernicama je uvezeno vozilo zadovoljavalo standarde u trenutku proizvodnje.

ATEST VOZILA

Kod nas možete obaviti i atest plinske instalacije vozila koji je zakonski propisan.